Aktualności

„Twoja krew ratuje życie”

„Twoja krew ratuje życie”

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Lublinie o./ Kraśnik oraz Proboszcz Parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku ks. kan. Janusz Stefanek zapraszają do wzięcia udziału w akcji poboru krwi pod nazwą „Twoja krew ratuje życie”.

Zbiórka krwi odbędzie się 11 września 2022 roku w godzinach 9:00-13:30 przy kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku (ul. Zygmunta Krasińskiego 13).

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Nie zapominajmy o ludziach potrzebujących naszej pomocy. Krwi nie można niczym zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest Wasza ofiarność.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się darem krwi zapraszamy do zapisywania się pod numerem telefonu 81 826-17-87 – Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Dla uczestników Akcji przewidziane są upominki.